SRC-reiziger Herman Riet maakte in juni de 12-daagse culturele rondreis 'Zomer in Finland'. Onder leiding van reisleider Frans ontdekten meneer Riet en zijn reisgenoten in Finland onder andere de hoofdstad Helsinki, het Alvar Aalto-museum in Jyväskylä en het geboortehuis van de componist Sibelius in Hämeenlinna. Meneer Riet deelt graag zijn reisverslag met u, waarin hij vertelt over wat hij mee maakte tijdens deze reis.
Typisch Finland
Boot richting Helsinki | SRC-Reiziger Herman Riet
Iittala-glasfabriek | SRC-Reiziger Herman Riet
'De reis Zomer in Finland is een heel ontspannen reis die voor iedere culturele reiziger goed te doen is. Na de bezichtiging van de Duitse stad Lübeck gingen we aan boord voor een 30-urige vaartocht naar Helsinki; dat was tevens het moment om op de boot elkaar beter te leren kennen en te genieten van de overheerlijke buffetten. Ik had deze reis gekozen omdat ik nog nooit in Finland was geweest en ik heb zeker geen spijt van mijn keuze.
Finland is het land van componist Sibelius; we hebben zijn graf gezien en zijn geboortehuis in Hämeenlinna, waar we een gids hadden, bewonderd. In Forssa bezochten we het textielmuseum, midden tussen de karakteristieke rode bakstenen panden.
Wie Finland zegt, zegt ook Iittala-glas en Arabia-aardewerk. Natuurlijk worden deze glasfabriek en het Arabia-museum aangedaan; houd dus een plek in uw koffer vrij om iets hiervan te kopen en mee te nemen. Ook een hoogtepunt is het Aalto-museum in Jyväskylä. De Finse architect Alvar Aalto ontwierp prachtige gebouwen en meubels (voorgedragen voor de UNESCO-werelderfgoedlijst), en wij kregen maar geen genoeg van zijn rondvormige ontwerpen.
Universiteitsstad Tampere en prachtig Helsinki
Näsikallio-fontein in Tampere | SRC-Reiziger Herman Riet
Tempelkerk in Helsinki | SRC-Reiziger Herman Riet
De universiteitsstad Tampere is zeker de moeite waard om te bezichtigen, aangezien het een stad is met parken, vele musea en een gezellig stadscentrum, en natuurlijk hebben we ook een boottocht over een van de duizenden meren gemaakt.
Helsinki is eveneens een prachtige stad waar een wandeling door het centrum, langs onder andere het centraal station, het havengebied, de winkelstraten en de kerken, zoals de in de rotsen uitgehouwen Tempelkerk en de orthodoxe kathedraal in Katajanokka, die zeer de moeite waard is. Dit is nog niet alles wat ik heb gezien en gedaan, want er waren nog meer belevenissen, zoals een bezoek aan het kasteel van Häme, de Kaleva-kerk in Tampere, het Sara Hildén Museum en de oude kerk van Petäjävesi.
De hotels waren goed, net als het eten. Omdat in Finland het middageten belangrijker is dan het avondeten, konden we in de steden of onderweg goed gebruikmaken van allerlei lunchgerechten, waarbij velen van ons regelmatig kozen voor een koude salade die jezelf kon samenstellen met sla, pasta, vlees en vis, inclusief thee, koffie en water (voor een prijs rond de EUR 12). Kortom, het was een bijzonder mooie reis, waarbij we tijdens de boottocht terug naar Duitsland de reisdagen konden nabespreken.'
Wilt u een culturele groepsreis maken naar Finland waarbij alles voor u is geregeld en met een ervaren SRC-reisleider de mooiste highlights en onontdekte plekjes verkennen? Boek dan uw vakantie naar Finland bij SRC Reizen!