- De beste reisleiders laten u méér zien
- De mooiste reisprogramma's
- Veel tevreden reizigers
- Al ruim 40 jaar betrouwbaar
- Reisbeschrijving
- Vervoer & verblijf
- Data & prijzen
Bijzonder aan deze reis
- verblijf in chambres d’hôtes nabij Colmar
- boottocht over de Ill in Straatsburg (inclusief)
- proeverij van Elzaswijnen in Riquewihr (inclusief)
- volle dag in Colmar en in Straatsburg
- bewonder wijndorpjes vol vakwerkhuizen
- toeren over de route des vins d’Alsace
- toeren over de Route des Crêtes Vosges
- struin door Freiburg in Zuid-Duitsland
Op de grens van Frankrijk en Duitsland, verscholen tussen de Vogezen en het rivierdal van de Rijn ligt een ander Frankrijk dat u niet mag missen! Zodra u de Elzas, of de Alsace zoals de Fransen zeggen, binnenrijdt merkt u het: men spreekt Frans, maar veel plaatsnamen en lokale gerechten geven u het gevoel dat u in Duitsland bent. Très spécial! De Elzas, al eeuwenlang een vruchtbare streek, is een grenzeloos gebied dat regelmatig van nationaliteit veranderde. Nu eens was het in Franse handen, dan behoorde het weer toe aan het Duitse rijk. Franse charme wordt hier dan ook overal gecombineerd met Duitse Gemütlichkeit!
De wijngaarden uit deze regio produceren de klassieke witte wijnen waar de streek bekend om is: de Pinot Gris, de Pinot Blanc, de Riesling en de Gewürztraminer. Op de route des vins d’Alsace bezoekt u de mooiste wijndorpjes als Equisheim, Kayersbergs en Riquewihr. Daarnaast dwaalt u door het historische stadje Colmar dat zo uit een sprookjesboek lijkt te zijn weggelopen, bezoekt u de Europese hoofdstad Straatsburg met misschien wel de mooiste gotische kathedraal van Frankrijk, en gaat u de grens over voor een kennismaking met Freiburg, de hoofdstad van het Zwarte Woud. Naast al dit stedelijk schoon is er ook tijd voor de overdonderende schoonheid van de Vogezen. De Route des Crêtes verbindt de hoogste bergtoppen en laat u genieten van duizelingwekkende vergezichten. Gaat u mee op deze Bon Voyage?
Dagprogramma
dag 1 - Naar de Elzas
- rit naar via België en Luxemburg
- 1e overnachting in omgeving van Colmar
Uw vakantie start met een mooie rit richting het zuiden. Via België en Luxemburg rijdt u het noorden van Frankrijk binnen. De Elzas ligt ingeklemd tussen de bergen van de Vogezen in het westen en de laagvlakte van de Rijn in het oosten. Aan het einde van de middag bereikt u uw vakantieadres in de omgeving van Colmar.
Couleur local in de Elzas
Glooiende wijngaarden in de Elzasdag 2 - Romantisch Colmar
- bewonder vakwerkhuizen in La Petite Venise
- ontdek de Marché Couvert
- bezoek Musée d’Unterlinden
- 2e overnachting in omgeving van Colmar
Oude straatjes bekleed met kasseien, prachtige vakwerkhuizen in vrolijke kleuren en talloze bloeiende bloembakken: Colmar is een sprookje! Wandel door het schilderachtige wijkje La Petite Venise, waar vakwerkhuizen uit de 15e en 16e eeuw aan het water staan. Struin daarna over de Marché Couvert! Op deze overdekte markt worden bij de kraampjes vooral lokale producten verkocht. Bezoek ook het Musée d’Unterlinden waar u aan de hand van verschillende kunstwerken een reis door de geschiedenis van de Elzas maakt.
La petit Venise in Colmar
Uithangbord in Colmardag 3 - Slenteren door Straatsburg
- boottocht over de rivier de Ill
- bezoek het Grand Île, het grote eiland
- struin door de gezellige wijk La petit France
- 3e overnachting in omgeving van Colmar
Straatsburg of Strasbourg zoals de Fransen zeggen heeft een 2.000 jaar oude geschiedenis. Dit ziet u terug in de stadsplattegrond: het Grand Île is de middeleeuwse stadskern, Neustadt is de 19e-eeuwse Duitse stad en de Europese wijk ligt aan de stadsrand. Tijdens een boottocht over de rivier de Ill bewondert u al deze pracht en krijgt u een goede indruk van de stad! Daarna is het tijd om het Grand Île te verkennen. De gotische kathedraal is hier de blikvanger. Slenter ook zeker door de gezellige wijk La petit France. Voor een cultuurboost is het Paleis Rohan met drie verschillende musea een aanrader.
La Petite France in Straatsburg
Boottocht op de Ill in Straatsburgdag 4 - Wijndorpjes op de route des vins d’Alsace
- bezoek kasteel Haut-Kœningsbourg
- toeren over de route des vins d’Alsace
- proeverij van Elzaswijnen in Riquewihr
- 4e overnachting in omgeving van Colmar
De Elzas is een van de bekendste Franse wijnregio’s waar vooral witte wijnen worden geproduceerd. De route des vins d’Alsace, de oudste wijnroute van het land, voert u langs de mooiste wijngaarden en idyllische wijndorpjes. U start deze dag met een bezoek aan het kasteel Haut-Kœningsbourg. Smalle D-weggetjes slingerend door wijngaarden brengen u vervolgens via Bergheim en Ribeauvillé naar Riquewihr. Dit is dé plek om de Elzaswijnen te proeven: bij een gerenommeerd wijnhuis wacht u een wijnproeverij. Via het historische dorpje Turckheim rijdt u vervolgens naar een van de ‘plus beaux villages de France’, Eguisheim.
Eguisheim op de route des vins d’Alsace
Chateau Haut-Kœningsbourgdag 5 - Route des Crêtes Vosges met Grand Ballon d'Alsace
- prachtige vergezichten
- verschillende wandelmogelijkheden
- 5e overnachting in omgeving van Colmar
De grootse natuur van de Elzas wacht op u! De Vogezen is betoverend: een afwisselend landschap van groene berghellingen met uitgestrekte bossen, diepe verkoelende meren, sprankelende watervallen en de mooiste vergezichten. Vandaag rijdt u de panoramische Route des Crêtes aangelegd tijdens de Eerste Wereldoorlog door de Amerikanen om de hoogste bergtoppen te verbinden. U eindigt de route op de hoogste top van de Vogezen, de Grand Ballon (1.424 meter).
UItzicht over de Vogezen
Nieuwsgierige koeien in de Vogezendag 6 - Freiburg, hoofdstad van het Zwarte Woud
- bezoek het Mūnsterplatz
- met de kabelbaan de Schlossberg op
- 6e overnachting in omgeving van Colmar
De gezellige studentenstad Freiburg wordt omgeven door groene heuvels en wijngaarden. De Altstadt lijkt met zijn kleine straatjes, vakwerkhuizen, grachtjes en bloembakken wel te zijn weggelopen uit een prentenboek. Via de Schwabentor of de Martinstor, twee overgebleven torens van de 13e-eeuwse stadsmuur, wandelt u zo het autovrije centrum in. Al van verre ziet u de gotische Münster met zijn bijzondere kerktoren. Trek gekregen na de wandeling dan kunt u werelds lunchen in de Markthalle. Hier vindt u namelijk het lekkerste van alle windstreken. In de middag kunt u met de kabelbaan de Schlossberg op voor een schitterend uitzicht op Freiburg en de omgeving.
De gezellige Altstadt van Freiburg am Breisgau
Zicht op de Münster van Freiburgdag 7 - Vrije dag in de Elzas
- maak een wandeling of fietstocht
- proef nogmaals de heerlijke wijnen uit de regio
- 7e overnachting in omgeving van Colmar
Op deze laatste vakantiedag kunt u uw eigen plan trekken. Trekt u nog een keer uw wandelschoenen aan voor een heerlijke wandeling door de Vogezen of gaat u er met een e-bike op uit? In de Elzas zijn verschillende fietsroutes uitgezet die door het prachtige landschap langs wijngaarden en kleine dorpjes voeren. Een proeverij van Elzaswijnen hoort natuurlijk ook tot de mogelijkheden. Wat uw plan vandaag ook is, u zult zeker genieten!
Charmante wijnstadje vol bloemen
Heerlijke fietsroute tussen de wijngaarden van de Elzasdag 8 - Terug naar huis
- rit via Luxemburg en Belgie naar Nederland
Helaas is er een einde gekomen aan uw vakantie in la douce France. U verlaat de schilderachtige wijndorpjes van de Elzas en rijdt met veel prachtige herinneringen en wellicht een aantal mooie flessen Pinot Gris in uw kofferbak noordwaarts, terug naar huis.
(Het dagprogramma is aanpasbaar. Wilt u plaatsen toevoegen, dagen wisselen of de reis verlengen of inkorten? Meld het bij uw offerte-aanvraag, dan maken we de reis op maat.)