phone

050 - 3 123 123

U kunt ons telefonisch bereiken op:

  • Maandag: 10:00 tot 17:00
  • Dinsdag: 10:00 tot 17:00
  • Woensdag: 10:00 tot 17:00
  • Donderdag: 10:00 tot 17:00
  • Vrijdag: 10:00 tot 17:00
  • Zaterdag, zondag en feestdagen: Gesloten
Opgeslagen reizen
  • De beste reisleiders laten u méér zien
  • De mooiste reisprogramma's
  • Veel tevreden reizigers
  • Al ruim 40 jaar betrouwbaar

Reisdagboek Noordoost-Duitsland

Door reiziger Alice Wesselink

22-09-2024

SRC-reiziger mevrouw Wesselink reisde in september naar Duitsland om onder leiding van reisleidster Adriënne de Noordoost-Duitse Hanzesteden en het eiland Rügen te verkennen. Mevrouw Wesselink schreef een verslag over haar reiservaringen dat ze graag met u deelt.
"Onze eerste excursie vanuit ons hotel in Rostock was naar Bad Doberan waar we de Münster, een voormalige cisterciënzerkloosterkerk bezochten (en waar men heerlijke honing verkocht uit eigen tuin), waar we een stadswandeling maakten en in de badplaats Kühlungsborn tijd hadden voor een lunch aan het strand.

Baksteengotiek was een terugkerend thema op deze reis door Noordoost-Duitsland tijdens onze stadswandelingen in de diverse Hanzesteden die we bezochten, zoals Wismar, Lübeck (heerlijke marsepein), Rostock, Stralsund en Schwerin. En kerken, we bezochten er velen, bijna in elke door ons bezochte stad is een Dom, een Mariënkirche, een Nicolaikirche en/of een Petrikirche.
Kühlungsborn aan de Oostzee, Duitsland

Kühlungsborn

Strandkorven
Rügen | Foto: Alice Wesselink

Rügen

Foto: Alice Wesselink
Slot Schwerin, Duitsland

Schwerin

Het Schweriner Schloss
Op dag 5 bezochten we, in de stromende regen Rügen, het grootste eiland van Duitsland, gelegen in de Oostzee en onderdeel van de deelstaat Mecklenburg-vor-Pommeren, een prachtig eiland met een veelbewogen geschiedenis. We bezochten het Nationale Park Jasmund, bekend om zijn majestueuze krijtrotsen, waaronder de Konigsstuhl, een inspiratiebron voor de bekende Duitse schilder Caspar David Friedrich. Maar het meest indrukwekkend is toch Prora, een enorm complex dat oorspronkelijk werd gebouwd als vakantieresort door het naziregime. Het complex is tegenwoordig deels omgebouwd tot museum, hotel en vakantieappartementen. Tijdens de DDR-tijd werd het ook gebruikt als vakantiebestemming voor arbeiders.

De laatste dag bezochten we het Schweriner Schloss waar de echtgenoot van Koningin Wilhelmina, Prins Hendrik is geboren. Een prachtig kasteel met indrukwekkend interieur en de museumwinkel is ook niet te versmaden. In een van de zalen was een tentoonstelling ingericht met een kleine collectie oud-Hollandse meesters. Het is een immens slot, echter Wilhelmina vond het maar niks en liet dat merken ook. Terwijl "Paleis het Loo" er drie keer in past.

Onze begeleiding, chauffeur Fred en reisleider Adriënne hebben ons uitstekend begeleid. Ook voor hen was het een puzzel, met name de terugreis met allerlei bokkades onderweg. Je moet wel van wandelen houden, want per dag liepen we gemiddeld 10 kilometer, met dank aan de stappenteller!"
Bekijk reizen naar Duitsland
Het Schweriner Schloss is een prachtig kasteel met indrukwekkend interieur en de museumwinkel is ook niet te versmaden.
Lees meer blogs