phone

050 - 3 123 123

U kunt ons telefonisch bereiken op:

  • Maandag: 10:00 tot 17:00
  • Dinsdag: 10:00 tot 17:00
  • Woensdag: 10:00 tot 17:00
  • Donderdag: 10:00 tot 17:00
  • Vrijdag: 10:00 tot 17:00
  • Zaterdag, zondag en feestdagen: Gesloten
Opgeslagen reizen
  • De beste reisleiders laten u méér zien
  • De mooiste reisprogramma's
  • Veel tevreden reizigers
  • Al ruim 40 jaar betrouwbaar

Villa's en tuinen in la Tuscia

Door reiziger Esther van Manen

15-09-2026

SRC-reiziger Esther van Manen maakte in september de culturele groepsreis 'Villa's en tuinen in la Tuscia'. Onder leiding van reisleidster Diana reisde zij met medereizigers door Tuscia, een geliefde streek voor kardinalen en pausen ten noorden van Rome. Tijdens deze reis bezochten Esther en haar medereizigers onder andere Civita di Bagnoregio, de tuinen van Bomarzo en de dom van Orvieto. Over deze reis maakte Esther een reisverslag dat ze graag met u deelt!

Tuscia: een combinatie van Toscane en Umbrië

Renaissancetuin van Villa Lante Italië Renaissancetuin van Villa Lante | Foto Esther van Manen
 Palazzo Vitelleschi Italië Palazzo Vitelleschi in Tarquinia | Foto Esther van Manen
Mevrouw Van Manen: "Onlangs heb ik de reis Villa's en tuinen in la Tuscia gedaan. Diana was de reisleidster die ons inspireerde met haar kennis en kunde. Dit was een nieuwe reis in een minder bekend gebied van Italië. We logeerden in het centrum van het middeleeuwse stadje Viterbo, de hoofdstad van Lazio. Een ommuurd sfeervol, oud stadje met een prachtige dom, musea et cetera, waar je je vooral begeeft onder de Italianen. In de avonden kan je op een van de pleintjes in het stadje genieten van een drankje en of lekker eten. De sfeer wordt verhoogd door de silhouetten van de karakteristieke bomen en oude gebouwen. De regio is rijk aan natuur en deed me denken aan een een combinatie van Toscane en Umbrië, met cipressen, pijnbomen, plantages met hazelnoot- en kastanjebomen. Af en toe duikt er een meer op tussen de bergen. De streek is heel groen en vruchtbaar. Dat maakt het landschap nog lieflijker.

Verborgen schatten tussen elegante heuvelstadjes

Castello Ruspoli in Vignanello Italië Castello Ruspoli in Vignanello | Foto Esther van Manen
Lago di Bolsena Italië Lago di Bolsena | Foto Esther van Manen
De geschiedenis in dit deel van Italië gaat ver terug, je ziet graftombes, fresco's en bijvoorbeeld oude sieraden uit het tijdperk van de Etrusken. Deze zijn heel goed bewaard gebleven. De stadjes die we bezochten liggen tegen en op de bergen, soms verlaten door aardbevingen. Italië verstaat de kunst om de vergankelijkheid tot schoonheid te betoveren. Twee kerken, redelijk verlaten in het landschap troffen mij zeer vanwege hun eenvoud en ontzettend mooie fresco's. De tuinen en villa's zijn heel verschillend en erg indrukwekkend. Je kunt er in alle rust doorheen wandelen en bewonderen, zowel het groen als de oude beelden.

Je kunt naast kunst en cultuur genieten van de streekproducten en de wijnen. De Est Est Est! wijnen zijn daar een goed voorbeeld van en het verhaal over de Duitse Bisschop die weleens te diep in het glaasje keek, waaraan deze wijn zijn naam heeft te danken, is maar één van de prachtige en leuke verhalen. De markten en winkeltjes, worden bezocht door de lokale bevolking. Je vindt er de meest bijzondere spulletjes. In dit geval zou ik zeggen 'onbekend maakt bemind'. Houd je van een vakantie in een authentiek Italiaans gebied dat nog niet overspoeld is met toeristen en een gevarieerd programma biedt, gun jezelf dan deze reis!"
Scala Regia in Villa Farnese Italië Scala Regia in Villa Farnese | Foto Esther van Manen
Tempel van de Eeuwigheid in het Park van de Monsters Italië Tempel van de Eeuwigheid in de tuin van Bomarzo | Foto Esther van Manen
Civita di Bagnoregio Italië

Reis mee naar Tuscia

Wilt u net als mevrouw van Manen tijdens een culturele groepsreis met een ervaren SRC-reisleider de mooiste highlights en onontdekte plekjes van Tuscia verkennen? Boek dan uw vakantie bij SRC Reizen!
Bekijk alle reizen naar Italië