phone

050 - 3 123 123

U kunt ons telefonisch bereiken op:

  • Maandag: 10:00 tot 17:00
  • Dinsdag: 10:00 tot 17:00
  • Woensdag: 10:00 tot 17:00
  • Donderdag: 10:00 tot 17:00
  • Vrijdag: 10:00 tot 17:00
  • Zaterdag, zondag en feestdagen: Gesloten
Opgeslagen reizen
  • De beste reisleiders laten u méér zien
  • De mooiste reisprogramma's
  • Veel tevreden reizigers
  • Al ruim 40 jaar betrouwbaar

Hedendaagse kunst en architectuur in Lissabon

transportation

6 dagen

v.a. 1.498,-

  • Reisbeschrijving
  • Vervoer & verblijf
  • Reviews
  • Data & prijzen

Bijzonder aan deze reis

  • musea MACAM, MAC/CCB en MAAT in Belém
  • Museu Nacional de Arte Contemporânea do Chiado
  • Museu Vieira da Silva–Árpád Szenes en MAD Marvila
  • bezoek aan atelier van Júlio Pomar in wijk Estrela
  • Parque das Nações met metrostation Calatrava
  • wandeling door Parque dos Poetas in Oeiras
  • bezoek Casa das Histórias Paula Rego in Cascais
  • inclusief rondleiding en entreegeld CAM
  • inclusief rondleiding en entreegeld MAC/CCB
  • inclusief ov-kaart 4 dagen en treinretour Cascais
  • verblijf in een goed middenklassehotel in Lissabon
  • begeleiding door een reisleider van KaperGerlings

Op het snijvlak van kunst, architectuur en stadsontwikkeling

Reisleider Job:
‘Deze bijzondere kunstreis naar Lissabon staat in het teken van de ontmoeting tussen hedendaagse kunst, architectuur en stedelijke ontwikkeling. Portugal heeft zich de afgelopen decennia ontwikkeld tot een van de meest interessante, culturele bestemmingen van Europa, waar historische stadswijken, vernieuwende musea en spraakmakende architectuur elkaar op bijzondere wijze aanvullen. We ontdekken tijdens het intensieve programma hoe Lissabon en Cascais een inspirerend decor vormen voor moderne en hedendaagse kunst. We bezoeken toonaangevende musea en kunstinstellingen, maken kennis met het werk van belangrijke Portugese kunstenaars en zien hoe architecten als Álvaro Siza, Eduardo Souto de Moura, Santiago Calatrava, Amanda Levete en Kengo Kuma hun stempel hebben gedrukt op de Portugese hoofdstad.
Onze aandacht gaat niet alleen uit naar de kunstwerken zelf, maar ook naar de gebouwen, de openbare ruimte en de manier waarop cultuur een rol speelt in de ontwikkeling van de stad. Van de vernieuwde wijk Parque das Nações en de creatieve broedplaatsen van Marvila tot de musea van Belém en de kunstlocaties in Cascais: overal zien we hoe hedendaagse kunst en architectuur verweven zijn met de geschiedenis en identiteit van Portugal. Wandelingen door historische wijken, bezoeken aan musea en ontmoetingen met bijzondere gebouwen zorgen samen voor een veelzijdige kennismaking met het culturele landschap van Lissabon. Kortom, een verrassende reis voor iedereen die geïnteresseerd is in kunst, architectuur en de dynamiek van een stad die traditie en vernieuwing op een unieke manier weet te verbinden. Mogen wij u deze winter verwelkomen in Lissabon?’

Dit is een reis in samenwerking met KaperGerlings Instituut
SRC Reizen en KaperGerlings Instituut zijn sinds 2017 vaste partners. Jaarlijks organiseren wij samen een aantal kunst- en architectuurreizen, waarbij het instituut de excursieprogramma’s ontwikkelt met zorgvuldig uitgekozen bezoeken aan musea, privécollecties en kunst- en architectuurmanifestaties. De gezamenlijk georganiseerde reizen worden meestal begeleid door Job Gerlings, een van de eigenaren van het instituut. Lees meer over de KaperGerlings-reizen.
Routekaart Kunst en architectuur in Lissabon
glass
50 KM

Dagprogramma

dag 1 - Naar Lissabon, Parque das Nações en MAD Marvila

In de ochtend vliegen wij naar Lissabon. Dankzij het tijdsverschil hebben wij een extra uurtje deze dag, waarmee wij in de middag de stad kunnen ontdekken. We reizen met de metro naar Parque das Nações in het oosten van de stad. In 1998 organiseerde Portugal in dit gebied de Wereldtentoonstelling van Lissabon. Speciaal voor dit evenement werd een oude havenwijk omgevormd tot het grootste expositieterrein van Portugal en staat het gebied nu bekend als Parque das Nações. Hier ontdekken wij de unieke architectonische ontwerpen die zijn blijven staan, zoals het Pavilhão de Portugal van architect Álvaro Siza en het trein- en metrostation Oriente van Santiago Calatrava. Vervolgens gaan we richting het stadscentrum van Lissabon, waar we stoppen bij MAD – Marvila Art District. Hier vinden we diverse kunstgaleries en expositieruimtes, waaronder Underdogs, die we gezamenlijk bezoeken. Aan het einde van de middag reizen we terug naar het centrum van de stad voor een bezoek aan Kunsthalle Lissabon. Hierna reizen we naar ons hotel in Lissabon, waar we vijf nachten verblijven. Op deze avond kunt u met het reisgezelschap dineren (op eigen kosten) of zelf de stad ontdekken. (ca. 20 km)
lamp
NB Voor deze reis moet u goed ter been zijn! Ondanks het gebruik van openbaar vervoer (waarbij liften en roltrappen vaker niet werken dan wel), wandelen wij veel bergen op en af met steile hellingen en gladde bestrating. Deze reis is dus niet geschikt voor mensen met een rollator of een wandelstok.
Parque das Nações Lissabon Portugal Parque das Nações in Lissabon
Metrostation Orient van Santiago Calatrava in Lissabon Portugal Metrostation Orient van Santiago Calatrava in Lissabon

dag 2 - Museu Nacional de Arte Contemporânea do Chiado, Atelier Júlio Pomar en Museu Vieira da Silva–Árpád Szenes

We starten deze dag met een ochtendwandeling naar het Museu Nacional de Arte Contemporânea do Chiado. Dit museum is gehuisvest in een voormalig klooster dat na een grootschalige renovatie naar ontwerp van architect Jean-Michel Wilmotte in 1994 heropende. De collectie loopt van de 19e-eeuwse romantiek tot hedendaagse kunst en geeft een goed overzicht van de Portugese kunstgeschiedenis. Voor onze lunch wandelen wij naar de belangrijkste markthal van Lissabon. Naast de dagelijkse markt bevindt zich hier ook de populaire Time Out Market, met een brede keuze aan maaltijden en tussendoortjes. Na onze lunch gaan we naar het Atelier Júlio Pomar. Pomar is een van de bekendste Portugese kunstenaars uit de 20e eeuw. Het museum dat aan zijn oeuvre is gewijd, werd verbouwd naar een ontwerp van Álvaro Siza. Vervolgens gaan we naar het Museu Vieira da Silva–Árpád Szenes. In deze voormalige zijdefabriek staat het werk van Vieira da Silva en haar echtgenoot Árpád Szenes centraal, aangevuld met tijdelijke tentoonstellingen. Vieira da Silva was de eerste vrouw die de Grand Prix National des Arts in Parijs ontving. Ook op deze avond kunt u met de groep dineren (kosten niet inbegrepen) of zelf de stad ontdekken.
Museu Nacional de Arte Contemporânea do Chiado © DGPC Lissabon Portugal Museu Nacional de Arte Contemporânea do Chiado in Lissabon © DGPC
Museu Vieira da Silva-Arpad Szenes in Lissabon Museu Vieira da Silva-Arpad Szenes in Lissabon

dag 3 - Musea in Belém

Aan de rand van Lissabon ligt de wijk Belém, een voormalige zelfstandige gemeente die in 1495 werd gesticht door Manuel I. Tegenwoordig vormt Belém een geliefde buitenwijk van Lissabon met vele ambassadeurswoningen en het Portugese presidentiële paleis. Ook hier vinden we veel hedendaagse kunst in bijzondere architectonische ontwerpen. Onze dag in Belém start bij MACAM – Museu de Arte Contemporânea Armando Martins. Hier bekijken we diverse tentoonstellingen met hedendaagse kunst. Vervolgens gaan we naar Cordoaria Nacional, waar eveneens hedendaagse kunsttentoonstellingen worden georganiseerd. Na de lunch staat het MAC/CCB op ons programma. Dit is een combinatie van het Museu de Arte Contemporânea (MAC) en het Centro Cultural de Belém (CCB), gehuisvest in een complex van Vittorio Gregotti en Manuel Salgado. In 2023 heropende het complex, dat nu de Staatscollectie Hedendaagse Kunst (CACE), de Teixeira de Freitas-collectie, de Ellipse-collectie en de Berardo-collectie omvat, samen met het Architectuurcentrum van Belém. De tentoonstellingen omvatten werk van Pablo Picasso, Salvador Dalí, Marcel Duchamp, Louise Bourgeois, Paula Rego, Cindy Sherman en vele anderen. De vaste presentatie wordt aangevuld met meerdere tijdelijke tentoonstellingen. In de namiddag wij het Museum of Art, Architecture and Technology (MAAT), ontworpen door Amanda Levete van architectenbureau AL_A. Op de terugreis naar het centrum van Lissabon maken we nog een uitstap naar LX Factory, een culturele broedplaats onder de imposante Ponte 25 de Abril. Hier vinden we boetiekwinkels, ontwerpstudio’s en meerdere terrassen. Ook op deze avond kunt u met de groep dineren (kosten niet inbegrepen) of zelf de stad ontdekken.
MACAM – Museu de Arte Contemporânea Armando Martins in Lissabon Portugal MACAM – Museu de Arte Contemporânea Armando Martins in Lissabon
MAAT in Belém in Lissabon Portugal MAAT in Belém in Lissabon

dag 4 - Bairro Alto en CAM

In de ochtend starten wij in de wijk van ons hotel. Bairro Alto is de hoger gelegen wijk van de stad en vanaf de verschillende straten hebben we een prachtig uitzicht over Lissabon. Aan de rand van de wijk liggen de indrukwekkende restanten van de middeleeuwse Igreja do Carmo, een kerk die na de aardbeving van 1755 nooit meer volledig is herbouwd. In dezelfde omgeving bevindt zich de Elevador de Santa Justa uit 1902, die de hoger gelegen wijk verbindt met het lager gelegen Baixa. Na de stadsbrand van 1988 maakte Álvaro Siza een nieuw stedenbouwkundig ontwerp voor dit gebied. Ook ontdekken wij Embaixada, een 19e-eeuws paleis dat tegenwoordig onderdak biedt aan een verzameling Portugese ontwerpers, ambachtslieden en conceptstores. Veel lokale architecten gebruiken het als voorbeeld van hoe historische gebouwen een nieuwe invulling kunnen krijgen zonder hun identiteit te verliezen. Onze wandeling eindigt bij de Calouste Gulbenkian Foundation. Dit complex bestaat uit twee delen, waarvan wij het Centro de Arte Moderna Gulbenkian (CAM) bezoeken. Het CAM is gevestigd in het nieuwste gebouw van het complex, ontworpen door de Japanse architect Kengo Kuma. Hier worden tentoonstellingen georganiseerd rond hedendaagse kunst en kunstenaars. Na ons bezoek aan het CAM is de middag verder vrij te besteden. U kunt bijvoorbeeld het Gulbenkian Museum bezoeken, met onder meer Egyptische en Mesopotamische archeologische vondsten, 17e- en 18e-eeuwse kunst en 19e- en 20e-eeuwse Portugese en Europese kunstwerken. Natuurlijk kunt u ook de stad verder verkennen tijdens een wandeling door de verschillende wijken. In de avond kunt u met de groep dineren (kosten niet inbegrepen) of zelf de stad ontdekken.
Igreja do Carmo in Bairro Alto Lissabon Portugal Igreja do Carmo in Bairro Alto in Lissabon
Centro de Arte Moderna Gulbenkian Lissabon Portugal Centro de Arte Moderna Gulbenkian in Lissabon

dag 5 - Oeiras en Cascais

We verlaten voor Lissabon en reizen met de trein naar het westen. Onze eerste stop is Oeiras, waar wij het Parque dos Poetas bezoeken. Hier zijn zestig Portugeestalige dichters verbeeld door veertig beeldend kunstenaars, verspreid door een langgerekt park. Al wandelend ontdekken we de beelden én de verhalen achter de vele dichters. Vervolgens stappen we weer in de trein en reizen we verder naar Cascais. Tijdens een stadswandeling door Cascais bezoeken wij het museum Casa das Histórias Paula Rego, volledig gewijd aan de Portugese kunstenares Paula Rego. Na ons bezoek heeft u vrije tijd in Cascais. In de namiddag reizen we terug met de trein naar Lissabon. 's Avonds kunt u met de groep dineren (op eigen kosten) of zelf de stad ontdekken.
Monument voor Jorge Barbosa in het Parque dos Poetas in Oeiras Monument voor Jorge Barbosa in het Parque dos Poetas in Oeiras
Museum Casa das Histórias Paula Rego in Cascais Portugal Museum Casa das Histórias Paula Rego in Cascais

dag 6 - Cristo Rei, Casa da Cerca en afscheid van Lissabon

Op onze laatste dag in Lissabon bezoeken we in de ochtend het grote Christusbeeld Cristo Rei, dat aan de overzijde van de Taag uitkijkt over de rivier en de riviermonding. Na ons bezoek rijden we door naar Casa da Cerca – Centro de Arte Contemporânea in Almada. In dit 17e-eeuwse paleis bezoeken we onze laatste tentoonstelling van hedendaagse kunst in Portugal. De touringcar brengt ons via de Ponte 25 de Abril, de grote hangbrug over de Taag, naar de luchthaven voor de terugvlucht naar Nederland. (ca. 30 km)
Cristo Rei en de Ponte 25 de Abril in Lissabon Portugal Cristo Rei en de Ponte 25 de Abril in Lissabon
Casa da Cerca – Centro de Arte Contemporânea in Almada Lissabon Portugal Casa da Cerca – Centro de Arte Contemporânea in Almada
(Wijzigingen in het programma zijn voorbehouden. Let op: voor deelname aan deze reis is een goede lichamelijke en geestelijke conditie vereist. Lees hier meer.)

Ga op pad met onze beste reisleiders

SRC-reisleider Job

Job

Reisleider sinds 2017
SRC-reisleider Ralph

Ralph

Reisleider sinds 2017
Routekaart Kunst en architectuur in Lissabon
glass
50 KM

De reis in het kort

  • dag 1 Vlucht Amsterdam – Lissabon en bezoek Parque das Nações en MAD Marvila
  • dag 2 Museu Nacional de Arte Contemporânea do Chiado, Atelier Júlio Pomar en Museu Vieira da Silva–Árpád Szenes
  • dag 3 Belém met het MACAM, het MAC/CCB en het MAAT
  • dag 4 Ontdek Bairro Alto met Igreja do Carmo, Elevador de Santa Justa en Centro de Arte Moderna Gulbenkian (CAM)
  • dag 5 Parque dos Poetas in Oeiras en Casa das Histórias Paula Rego in Cascais
  • dag 6 Cristo Rei, Casa da Cerca en terugvlucht Lissabon – Amsterdam