phone

050 - 3 123 123

U kunt ons telefonisch bereiken op:

  • Maandag: 10:00 tot 17:00
  • Dinsdag: 10:00 tot 17:00
  • Woensdag: 10:00 tot 17:00
  • Donderdag: 10:00 tot 17:00
  • Vrijdag: 10:00 tot 17:00
  • Zaterdag, zondag en feestdagen: Gesloten
Opgeslagen reizen
  • De beste reisleiders laten u méér zien
  • De mooiste reisprogramma's
  • Veel tevreden reizigers
  • Al ruim 40 jaar betrouwbaar
  • Reisbeschrijving
  • Vervoer & verblijf
  • Reviews
  • Data & prijzen

Bijzonder aan deze reis

  • Marrakech, Taroudant, Agadir en visserstadje Essaouira
  • bezoek Bahiapaleis en Jardin Majorelle in Marrakech
  • Anima-tuin van kunstenaar André Heller in Ourikavallei
  • museumhuis en -tuin van Claudio Bravo in Taroudant
  • in 4-wheel drives door Atlasgebergte over Tizi-n-Tichka-pas
  • inclusief 3x lunch in een riad en Engelssprekende gidsen
  • 2 overnachtingen in riad Dar al Hossoun in Taroudant
  • verblijf in goede middenklassehotels

Kleuren en geuren in de Marokkaanse landschapsarchitectuur

Reisleidster Claudia:
‘Een bezoek aan het levendige, chaotische Marokko is voor ons nuchtere Hollanders altijd een kleurrijke verrassing en op deze bijzondere reis voegen we daar nog een extra dosis kleuren en geuren aan toe! U bewondert betoverende paleizen met typische islamitische bogen, mozaïekpatronen en fijn houtsnijwerk en u geniet van verstilde patio’s en binnentuinen. Een oase van rust in de bruisende steden! U zult ook versteld staan van de weelderige woestijntuinen, waar vele uiteenlopende planten en bomen groeien.
Deze bijzondere cultuurvakantie start in het bruisende Marrakech, waar u kennismaakt met het Majorelle-blauw in de tuin van Yves Saint Laurent. Groen overheerst in de vruchtbare Ourikavallei, waar u een bezoek brengt aan de kleurrijke tuin versierd met vele kunstwerken van de Oostenrijkse kunstenaar André Heller. Via de Hoge Atlas, met haar besneeuwde bergtoppen scherp aftekenend tegen de blauwe lucht, rijden we naar Taroudant. Hier logeren we in een van de mooiste riads van Marokko. De paradijselijke tuin van dit hotel is ontworpen door twee beroemde Franse tuinarchitecten en wordt ook wel omschreven als een labyrint dat telkens voor nieuwe geneugten zorgt. In Taroudant bezoeken we verschillende privéhuizen en -tuinen met als hoogtepunt het museum van Claudio Bravo. Deze Chileense kunstenaar verbleef de laatste jaren van zijn leven in Taroudant in een prachtig paleis. Zijn hyperrealistische kunst siert de muren van het weelderige optrekje. We besluiten de reis in het sfeervolle vissersplaatsje Essaouira, waar u de laatste dagen kunt genieten van een heerlijk wandeling door de sfeervolle medina of een drankje op een van de vele dakterrassen met uitzicht op zee. Gaat u mee op deze verrassende reis vol kleuren en geuren? Ik verwelkom u graag!’
Routekaart Paleizen en tuinen in Marokko 815 KM

Dagprogramma

dag 1 - Amsterdam – Marrakech

We vliegen naar Marokko. Na aankomst op de luchthaven van Marrakech worden we naar het hotel gebracht, waar we de komende drie nachten verblijven. We dineren op deze avond in het hotel. (ca. 10 km)
Djemaa el-Fna-plein in Marrakech, Marokko  Djemaa el-Fna-plein in Marrakech
Kruiden, soek, Marrakech Marokko Prachtige kleuren op de soek in Marrakeck

dag 2 - Paleizen en tuinen in Marrakech

We starten onze kennismaking met de kleurrijke Marrokaanse wereld met een wandeling door de kronkelende stegen van de medina van Marrakech. We brengen een bezoek aan het weelderig gedecoreerde Bahiapaleis met zijn schitterende vertrekken en mooie binnentuin, die we bereiken door prachtige deuren met glas-in-lood ramen. Na het bezoek aan de geheime tuin van de sultan wandelen we naar het levendige en kleurrijke Djemaa el-Fnaplein, waar u heerlijk kunt lunchen in een van de vele eetgelegenheden. In de namiddag brengen we een bezoek aan de Jardin Majorelle, ontworpen door de Franse kunstenaar Jacques Majorelle en later verfijnd door de modeontwerper Yves Saint Laurent. De kobaltblauwe kleur die hij veel gebruikt voor decoratieve elementen werd later naar hem vernoemd: Majorelle-blauw. Deze kleur combineert fantastisch met de metershoge cactussen en de kleurrijke bougainville. (ca. 20 km)
Binnenplaats van het Bahiapaleis in Marrakech, Marokko Binnenplaats van het Bahiapaleis in Marrakech
Tuin van Majorelle, Marokko Tuin van Majorelle in Marrakech

dag 3 - De Ourikavallei met de Anima-tuin en saffraan

In de vruchtbare Ourikavallei brengen we een bezoek aan een schitterende tuin, versierd met enorme sculpturen en prachtige schilderwerken. André Heller, een Oostenrijkse duizendpoot op het gebied van kunst, theater en poëzie, is de grondlegger van deze bijzondere tuin met de toepasselijke naam Anima. Misschien kunt u het ’t beste omschrijven als de onbegrensdheid van een ziel vol passie. Hierna wandelen we langs de Ourikarivier en genieten we van een lunch in een plaatselijk berberrestaurant. Voordat we ons weer naar Marrakech begeven maken we kennis met de productie van saffraan, het zogenaamde rode goud. Ook bekijken en ruiken we de nabijgelegen geurige kruidentuin. (ca. 65 km)
Anima Garden, Marrakech, Marokko | Beeld: ANIMA Garden Anima-tuin van André Heller
Kleurrijk terras in de vruchtbare Ourikavallei Marokko Kleurrijk terras in de vruchtbare Ourikavallei

dag 4 - Via de Hoge Atlas naar Taroudant

We verlaten Marrakech en rijden met 4-wheel drives via de Tizi n' Test-pas, een adembenemende route over het imposante Atlasgebergte. Aan de andere zijde van de Hoge Atlas lunchen we in een 19e-eeuws paleis met een prachtige tuin. In de namiddag komen we aan bij hotel Dar al Hossoun, een van de mooiste riads van Marokko. We verblijven twee nachten in dit schitterende hotel aan de rand van Taroudant, dat omgeven wordt door olijfgaarden. De elegante kamers en openbare ruimtes van het hotel liggen prachtig in en rond de beroemde tuin. We krijgen een rondleiding door deze unieke en innovatieve tuin, ontworpen door de gerenommeerde Franse landschapsarchitecten Eric Ossart en Arnaud Maurières. De tuin van Dar Al Hossoun is een oase van rust net buiten het middeleeuwse Taroudant, met zeldzame en exotische woestijnflora en een prachtig uitzicht op de omringende bergen. Een ware paradijstuin! (ca. 230 km)
Tizi-n-Tichka-pas, Marokko Tizi-n-Tichka-pas
Riad Dar al Hossoun in Taroudant, Marokko | Beeld: Dar al Hossoun Riad Dar al Hossoun in Taroudant

dag 5 - Privétuinen en huizen in en rondom Taroudant

De acht kilometer lange roodkleurige lemen stadsmuren rondom Taroudant zijn goed bewaard gebleven en herinneren aan de muren rondom Marrakech, vandaar de bijnaam ‘klein Marrakech’. De economie van de stad is grotendeels gebaseerd op sinaasappelen en arganolie, wat dan ook volop te koop is. Met koetsjes ontdekken we Taroudant en bekijken enkele privéhuizen en tuinen. We genieten van een lunch in een mooie riad. Ook bezoeken we het museumhuis van Claudio Bravo, een Chileense kunstenaar die hier vanaf 1972 tot aan zijn dood leefde. Zijn virtuoze, hyperrealistische schilderijen versieren de muren des huizes. Ook in de tuin met spectaculaire planten, afgewisseld door indrukwekkende fonteinen is het heerlijk vertoeven. (ca. 30 km)
Taroudant, Marokko Taroudant
Met koetsjes door Taroudant Marokko Met koetsjes door Taroudant

dag 6 - Via Agadir naar Essaouira

We rijden in de richting van Agadir en brengen een kort bezoek aan de kasbah, waar we boven de ingang nog steeds een Nederlands opschrift in wit marmer kunnen lezen: ‘Vreest God ende Eert den Kooning – 1746’, een overblijfsel uit een ver verleden. Vanaf de kasbah hebben we een prachtig uitzicht op de haven en de stad Agadir. We rijden verder, deels langs de kust met mooie vergezichten en lunchen onderweg in een van de vele restaurants aan zee. Aan het einde van de dag komen we aan in het vissersstadje Essaouira. (ca. 260 km)
Nederlands opschrift bij kasbah Agadir, Marokko Nederlands opschrift op kasbah van Agadir
Uitzicht over Agadir vanaf de kasbah Marokko Uitzicht over Agadir vanaf de kasbah

dag 7 - Vissersstadje Essaouira

In de ochtend maken we een wandeling door de sfeervolle medina, met haar kronkelige stegen en verrassende pleintjes. Ook zien we de haven van Essaouira, waar de vissersboten vroeg in de ochtend aankomen met hun gevangen buit en deze aan de plaatselijke restaurants aanbieden. We bezoeken het in 2020 geopende museum Bayt Dakira, gewijd aan de joodse geschiedenis in Marokko. In de middag heeft u tijd om na te genieten van uw ontspannen reis op een van de vele dakterrassen onder het genot van een glas heerlijke muntthee en een heerlijk diner in een van de vele restaurants van Essaouira.
Essaouira, Marokko Vissersdorpje Essaouira
Essaouira Marokko Kleurrijk aardewerk in de straatjes van Essaouira

dag 8 - Vrije ochtend en naar huis

In de ochtend kunt u een strandwandeling maken, of kiest u ervoor op zoek te gaan naar de laatste souvenirs? Na de lunch worden we naar de luchthaven van Marrakech gebracht voor de terugvlucht naar Nederland. (ca. 200 km)
Essaouira, Marokko  Vissers op het strand bij Essaouira
Marokkaanse slofjes, Marokko  Marokkaanse slofjes

dag 9 - Aankomst in Nederland

Iets na middernacht komen we aan op Schiphol.
(Wijzigingen in het programma zijn voorbehouden. Voor deelname aan deze reis is een goede lichamelijke en geestelijke conditie vereist. Lees hier meer.

U kunt deze vliegreis met een of meerdere nachten verlengen op de laatste locatie van de reis. Ook is het mogelijk deze reis te boeken zonder de door SRC standaard ingekochte vluchten. Voor vragen en boeken kunt u met ons contact opnemen.)

Ga op pad met onze beste reisleiders

SRC-reisleidster Claudia

Claudia

Reisleidster sinds 2001
Reisleider Ronald in de Rioja-streek

Ronald

Reisleider sinds 2000
SRC-reisleider Frits

Frits

Reisleider sinds 2006
Routekaart Paleizen en tuinen in Marokko 815 KM

De reis in het kort

  • dag 1 Vlucht Amsterdam – Marrakech
  • dag 2 Paleizen en tuinen in Marrakech: Bahiapaleis en Jardin Majorelle
  • dag 3 Anima (André Heller tuin), saffraan en een kruidentuin in de Ourikavallei
  • dag 4 Via de Hoge Atlas naar Taroudant, overnachting in riad Dar al Hossoun
  • dag 5 Privétuinen en landgoederen in en rondom Taroudant
  • dag 6 Via Agadir naar Essaouira
  • dag 7 Vissersstadje Essaouira
  • dag 8 Vrije ochtend en terugvlucht Marrakech – Amsterdam
  • dag 9 Aankomst in Nederland